Kraniosakrální terapie

Objednejte se

Kraniosakrální terapie

Dovolte si lehčí živo(s)t

Naše tělo, mysl a duch jsou propojené jedno s druhým a ve zdraví jsou v dokonalé rovnováze. Pokud nás něco z této rovnováhy vyvede, projeví se to jako tělesné, mentální nebo emocionální obtíže.

Kraniosakrální biodynamika (někdy psáno jako cranio-sacrální biodynamika, zkráceně pak Cranio) je terapeutická metoda, která celostním a bezpečným přístupem pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze – tedy zpět ke zdraví. Kraniosakrální osteopatie je metoda, která pracuje s přirozeným pohybem lebečních kostí a celé osy páteře. Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum).

Obrázek

V čem vám může pomoci?

Při zdravotních potížích

 • ke zmírnění bolestí a chronických potíží pohybového ústrojí (při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů
 • při problémech s čelistmi, dutinami, zrakem, sluchem a čichem
 • při bolestech hlavy, migrénách
 • k harmonizace metabolismu, imunitního systému
 • při hormonální nerovnováze
 • při menstruačních problémech
 • při zažívacích potížích

Při řešení traumatu a postraumatických syndromů

 • po operačních stavech, úrazech a nehodách
 • k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků
 • při poruchách spánku
 • k harmonizace metabolismu, imunitního systému
 • při stavech vyčerpanosti a chronické únavě
 • při depresích

Jako podpora pro těhotné a děti

 • vhodné jako podpora a příprava na porod
 • poporodní integrace matky i dítěte
 • rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu

Jako podpora v procesu osobního růstu

 • prohlubuje uvědomování si sebe a těla
 • integruje tělo, mysl a duši
 • harmonizuje nervový systém
 • zmírňuje stres a napětí

Pro koho je vhodná?

Kraniosakrální terapie je vhodná pro klienty různého věku. Od miminek, které jsou ještě v bříšku, jako příprava na porod či řešení komplikací během těhotenství, pro všechny děti bez rozdílu věku – od miminek až po mladistvé, pro děti postižené, při jakýchkoli zdravotních a psychických potížích. Bez ohledu, jaké jsou jejich verbální vyjadřovací schopnosti. Od klientů pracujících - v produktivním věku, až po seniory. Je vhodná pro klienty řešící psychické a emoční problémy, zdravotní potíže, či osobní růst v životě.

Obrázek

Jak to celé probíhá?

Ošetření probíhá tak, že klient leží oblečen na lehátku v pohodlné poloze a terapeut mu podle potřeby a po dohodě přikládá ruce na nebo pod tělo. Zůstává s ním ve velmi lehkém a hranice respektujícím kontaktu.

Klient se pozvolna v klidu začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, které si samo určí. Terapeut s klientem spolu během ošetření komunikují a terapeut skrze naslouchání projevům klientova zdraví pomáhá uvést celý systém do harmonie a zahájit léčivé procesy.

Ty se aktivují na všech úrovních – fyzické, psychické, emocionální i spirituální. Konkrétně během ošetření například jako pocity chladu, tepla, brnění, tlaku, houpání, proudění v těle, rozšiřování do prostoru či jako nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou, jaké můžete znát například z meditace.

Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Někteří během ošetření i usnou, jiní mohou mít pocity spojené s návratem do dělohy do období před, během či po porodu.

Před samotným Cranio ošetřením vede terapeut s klientem rozhovor, aby zjistil klientův stav, fyzické nebo psychické potíže, prožitá traumata či záměr se kterým na terapii přichází. Následně vede terapeut klienta k jeho vlastním zdrojům tím, že mu pomáhá zvědomit prožívané pocity v těle.

Poté přichází samotné ošetření na lehátku. Na závěr má klient možnost si ještě chvíli odpočinout a nechat vše pozvolně doznít.

Samotné ošetření na lehátku trvá přibližně 60 minut a celá návštěva terapeuta pak vyjde na asi 90 minut.

Cranio terapie může z vnějšího pohledu připomínat práci s energiemi – reiki. V jádru se však jedná o naprosto odlišnou metodou, založenou na zcela jiných principech. Terapeut nedodává klientovi vlastní energii, ale pomáhá klientovi podpořit svůj vlastní rytmus Dechu života – univerzální léčivé síly. Zároveň se nejedná ani o masáž.

Frekvence ošetření je individuální. Pro docílení větších změn doporučuji projít sérii cca 5 ošetření s kratším odstupem (cca 3 týdnů)

Zdroj: www.terezakralova.cz

Spokojení klienti

Veronika - architektka

Kraniosakrální terapii jsem vyzkoušela již dříve u jiných terapeutů , ale až citlivé vedení Jany, její empatie a hluboká vnitřní moudrost povýšily tuto metodu na úžasný prostor, kde se tělo i duše stávají jedním a kde člověk jako zázrakem pochopí nejen příčinu svého neduhu, ale zároveň se pokaždé přiblíží i sám sobě. Všichni mí blízcí, kterým jsem terapii u Jany doporučila, byli nadšeni  a  stejně jako já cítili  její  jemné vnímání těla a úžasné porozumění duši. Jana umí naslouchat a v její přítomnosti člověk dokáže prostě  jen „ být“ . Děkuji Jani, že jsi a že pomáháš lidem být šťastnější.

Lucie - mateřská dovolená

Amálka se narodila v 28t. těhotenství s mnoha dg., vvv mozečku, hluchota, porucha zraku. Prognózy děsivé, budoucnost nulová. Do cca 10m dcerka sotva pásla koníčky, pretáčela se na bříško. Vojtili jsme, přidávali rybí olej. Pořád ale "cosi" scházelo: paní Sekvencová a kraniosakrální terapie. Už po prvních návštěvách všechno do sebe nějak zapáslo a dcerka začala mít zájem o svět, víc vnímala, usmívala se a motorika jde raketově kupředu. Dcerka má nyní 2 a čtvrť roku a je sice psychomotorický opožděna, ale vše dohání. I já, díky kraniu, můžu tak nějak lépe dýchat a přijímat věci, jaké jsou. Doporučuji a docházet budeme ještě dlouho. Děkujeme za podporu.

Paula - lektorka

U terapií s Jančou je jistota, že se dostanete přesně tam, kam v ten moment potřebujete. Na sezeních se mi líbí, že i když se dotýkáme hlubokých témat, Janča se mnou jedná v jemnosti a pochopení. S láskou mi napomáhá odkrývat vrstvy, které už nepotřebuju. Vážím si prostoru a sesterství, které vytváří a vždy se těším na další terapii. Je to jízda na hluboké úrovni, ale stále normální.

Cena ošetření

​1 500 Kč / 60-75 min


Objednejte se